Pravidla Alfa samce

Pravidla Alfa samce jsou jedna z důležitých věcí, co by jsi měl mít. Bez vlastních pravidel se neposuneš, jedině můžeš poslouchat pravidla cizích lidí. Máš rád pravidla od ostatních? Já ne. Proto jsem si vytvořil vlastní souhrn pravidel, která mě posouvají. Postupně přidávám další, kterými se řídím. Chci, aby ses posunul o další krok, kterým je potřeba zařadit pravidla Alfa samce. Podělím se s tebou o ta, která uznávám a vidím jako důležitá pro mé charisma. Vezmi na vědomí, že jsou seřazeny podlé mých priorit. Každý z nás může mít jinou vizi a jiné priority v životě. Vezmi tato pravidla, uzpůsob si je dle svého, přidej svá vlastní, vytiskni, dej na viditelné místo a připomínej si je každý den dokud nebudou spjata s tvou osobou.

V minulém článku jsem psal, co zabíjí alfa samce v muži článek si můžeš přečíst zde. V tento okamžik je zapotřebí se posunout dále a být Alfa samcem. Pravidla Alfa samce, která ti zde napíší, můžeš zkopírovat, upravit, přidat nebo vytvořit své vlastní, ale je zapotřebí, abys je dodržoval! Jinak sklouzneš do svých zajetých kolejí.

Pravidla Alfa samce

„Dlouhá je cesta přes pravidla, krátká a vydatná přes příklady“

Lucius Annaeus Seneca

 • Vzdělávej se!

Je to jedna z nejlepších investic v životě. Znalosti, které nabudeš postupem času jsou nejlepší. Jedna z těch věcí je, že čteš tyto řádky, které tě posunují kupředu za svým snem. Můj pohled na tradiční vzdělání je z velké části na nic. Prošel jsem si střední, vyšší odbornou a nedokončenou vysokou, jedině, na co mě připravovali, byl diplom a všeobecný přehled. Abych prorazil v zaměstnání, musel jsem se učit od jiných: sebevědomí, řeči těla, vlastní zkušenosti,…

 • Měn sen v realitu!

Četl jsem studii, ve které se ptali lidí na smrtelné posteli, čeho nejvíce litují. Všechny odpovědi byly podobné: „Lituji toho, že jsem nešel za svým snem, jen jsem vše odkládal.“ Nelitovali toho, že neměli peníze ani zaměstnání, ale toho, že nešli za tím, co opravdu chtěli.

 • Starej se o sebe!

Jedna z důležitých věcí je se o sebe starat. To co sníme je pohon, který pohání celé tělo. Vím, jaké je to nevhodně se stravovat a změnit to. Změna nepřišla hned, chvíli to trvalo, než si člověk zvykl na změnu a změněnou stravu, která přinesla lepší výsledky. Starat se o sebe znamená, že budeš nosit vhodnou velikost oblečení, nikoliv moc velké a naopak. Špinavé a znečištěné oblečení je hrozné, pokud nemáš na sobě montérky. Chceš slečnu, která by se o sebe nestarala, nosila špinavé oblečení? Asi ne, tak bys měl nosit věci, co vyžaduješ od druhé osoby.

 • Přijímej kritiku!

Když se naučíš přijímat kritiku s úsměvem a humorem, budeš vypadat daleko lépe než někdo, kdo kritiku přijímá s pohoršením a vzteká se nad tím. Polož si otázku, jestli je vyřčená kritika objektivní a může tě posunout v životě, nebo je to jen kritika ze závisti. Přijímej kritiku, jako jídlo co jíš, někdy je dobré jindy špatné. Klub Toast Masters je vhodný pro zdokonalení řečnických dovedností, dostáváš zpětnou vazbu tam, kde se můžeš zdokonalit v práci s hlasem, gestikulaci, držení těla,…

 • Zvaž všechna řešení problému!

Je zapotřebí, abys problém viděl ze všech úhlů a mohl jej vyřešit. Jak se říká „pohled z ptačí perspektivy“ Dokážeš vidět celek problému, a tak najdeš nejvhodnější řešení. Podobná záležitost je skládání puzzle, s náhledem na vzor se skládá hned lépe. Když chybí vzor, nejde to tak rychle a vůbec.

 • Nedávej nevyžádané rady!

Nejhorší na tom je, vnucovat někomu rady, které nepotřebuje není dobré. Pokud začneš dávat rady někomu, kdo o ně nestojí, ohradí se vůči tobě i kdyby chtěl v budoucnu pomoci s daným problémem.

 • Nauč se prohrávat a vytěžit maximum!

Jakmile prohraješ, podívej se na to zpětně, kde člověk udělal chybu a nedařilo se vyhrát. Z každé prohry vytěž maximum do nové bitvy.

 • Staň se leaderem!

Nedoprošuj se o čas druhých, když se jich ptáš, kdy mají čas. Raději navrhuj termíny a místo setkání ty. Jakmile to necháš na ostatních, zůstane to viset ve větru a zmizí to tak rychle jak pára nad hrncem.

 • Riskuj!

Jakmile chceš v životě něčeho dosáhnout bez rizika to nejde. Riziko k tomu patří, následně i slastné vítězství.

 • Pomáhej v nouzi!

Jestliže nastane situace, ve které je zapotřebí pomoc, neváhej a přispěchej na pomoc. Vedle mě bydlí soused, který přijíždí domů jednou za týden. Se sousedem nejsou dobré vztahy. Jednoho krásného dne jsem slyšel téct odněkud vodu. Všiml sem si, že soused má mokrou fasádu a vodu jsem slyšel od něj. Chvíli jsem váhal jestli volat či nevolat, pak jsem vzal telefon a vytočil 150. Přijela policie, hasiči a řešili vzniklou situaci. Nakonec sehnali na majitele číslo, ten přijel, vypnul vodu a bylo vyřešeno. Druhý den přišlo slovo „děkuji“ a pozdrav „dobrý den“, člověka potěší, když něco takového zaslechne.

 • Buď galantní, dominantní a vůdčí typ!

Galantnost se moc nevidí v dnešní době. Když jedu vlakem, MHD, vidím dnešní mladé, jak sedí jak králové. Pouhé gesto ruky ukazující, že slečna může jít jako první, jsem neviděl dlouho. Přirozenou dominanci a vedení ženy v klubu jsem viděl ve velmi omezeném množství. Hrát si na přetahovanou, nedá se na to dívat. Pokud chceme ženu vzít na drink nebo z parketu jsou jiné způsoby. Pouhé obtočeni mužových prstů jako jsou palec a ukazováček, kolem zápěstí na ruce dívky.

 • Neboj se seznamování s novými lidmi, ber vše jako samozřejmost!

Začni se bavit s ostatními lidmi a s každým dalším člověkem tě bude opouštět strach ze seznamování a asociálního žití. Dokaž se bavit s lidmi, nabije tě to energii a novými příležitostmi, jak v osobním, tak i profesním růstu.

Pravidla Alfa samce

Jak vidíš pravidla? Jsou prospěšné, či nejsou k ničemu? Poděl se o svůj názor a zanech mi komentář. Když se ti článek líbil dej like, sdílej s kamarády pro rozšířeni obzoru a náhledu na mužskost.

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)