Od pouhého úsměvu k úspěšné komunikaci

Od pouhého úsměvu k úspěšné komunikaci

Je někdy dobrá doba na to mít dobré přátele, na kterých záleží? Nepotřebuji žádné kontakty, žádnou víru a už vůbec ne přátele. Doufejme, že takto nikdo neuvažuje. Pokud ano, tak je mi to líto… Dnešní článek bude o tom, jak jsem se dostal k různým osobnostem, které jsem měl tu čest poznat. Doposud jsem za svůj kratičký život poznal mnoho a mnoho lidí. A nelituji těchto setkání. Proto bude tento článek o mých setkáních: co jsem dělal, abych poznal určité lidi a jaká to byla náhoda je potkat.

Musím dodat, že přátele a známé naleznete právě jen v místech, kde se vyskytují „skuteční“ lidé. Ve virtuálním světě sice můžete získat nějakou podporu, ale nebude to takové to pravé posezení se sklenkou vody s citronem či nějakým správným seminářem.

 1. Díky očnímu kontaktu se mi sama ozvala

Znáte to, jdete si takhle do autobusu a těšíte se, až se ponoříte do další kapitoly své oblíbené knihy nebo si jen tak pokecáte se spolusedícím, běžná věc 🙂

Toto nastoupení bylo však jiné, při hledání místa jsem se zahleděl přímo do očí jedné mladé slečně, která byla asi stejně tak stará jako já. Trvalo to cca 3 sekundy, měla už vedle sebe nějakého pána, oslovení nepřipadalo v úvahu.

Stejně jsem se těšil na knížku, našel jsem si tedy volné sedadlo a začal jsem se

 

Hádejte, co udělala?Našla si mě na internetových stránkách a v ten samý den se mi sama ozvala. Pak jsme se sešli a scházíme se do teď, i když je tato událost stará pět let. Pravidelně si vzájemně pomáháme.

Důvod, proč to sem píši, je ten, že hlavní je všímat si okolí, dívat se a neignorovat ho, pak se vám může stát, že stejně jako já narazíte na skvělou novinářku. A že toto není o svádění? Si tedy piště, že ano! Každý má své přátele, kteří mají přátele. Takže jich více poznáte.

 1. S úsměvem se mi vždy daří lépe než bez něj

V době kdy jsem pracoval brigádně v Albertě, měl jsem tu čest poznat mnoho lidí. Někteří byli smutní, někteří veselí. I přes to, že někteří brblali, že nemáme to, co je v akci, povznesl jsem se nad tím a usmíval se. S klidným svědomím jsem jim vždy odpověděl a bylo líp. Doteď se usmívám. Neusmívám se logicky furt, ale je to potřeba. Třeba se vám pak taky stane to, co se stalo právě před šesti měsíci mě. Jedna neznámá paní mi napsala:

„Dobrý den pane! Jsem vdaná, mám tři děti, ale musím Vám to napsat, že vám to v tom plášti moc sluší – jste takový výjimečný.  Viděla jsem Vás, jak jdete do práce, a hned jsem měla hezčí den. Musela jsem vám to napsat. Doufám, že se neurazíte, ale takhle jsem si představovala Krysaře s flétnou. Zdravím.“

 

Tato paní byla schopná vzít papír, napsat to a dát do obálky. Teď už si její tvář moc nevybavuji, ale jestli čte tento článek, chtěl bych jí poděkovat. 🙂 Proto je úsměv důležitý.

 1. Díky komunikaci jsem se dostal tam, kde jsem teď

Mluvit, mluvit… Ale není mluvit jako mluvit. Je špatné mluvit sebestředně o sobě a o svých dokonalostech nebo o tom, jak jsme nemocní, jak nás bolí noha, to a to… O špatnostech a bolesti čteme všude a vidíme

to všude. Netvrdím, že bychom to měli ignorovat, ale když už komunikujeme, mluvme o nějakém vzájemném tématu. Díky komunikaci jsem se třeba dověděl hodně věcí, zvláště pak při náhodném setkání s jednou muslimkou ve vlaku. Nastoupil jsem do vagonu a ona měla celé kupé pro sebe. Přisedl jsem si k ní a začali jsme si povídat. Právě díky komunikaci můžete zjistit, že mít nějaké předsudky je zbytečné. Proto komunikujte! Místo hledání spojů v mobilu se klidně zeptejte někoho na vlakovém nádraží. Nebo si v restauraci nechte poradit jaké jídlo, které tu podívají, je nejchutnější.

 1. Sebevědomý postoj, silná zbraň

Tento postoj se vám nahodí ve vašem přirozeném prostředí, kde se cítíte příjemně, například doma. Určitě jste si všimli, že se doma někteří chovají jinak než venku. Teď si představte, že jak se chováte venku, tak se chováte i doma. To už je sebevědomý postoj, chůze a otevřenost. Díky tomuto postoji, který budete dělat vždy a všude, se vám může daleko více podařit získat telefonní číslo od nějaké slečny. Uvedu malinký příklad:
Na autobusovém nádraží jsem potkal dívku, která tam měla svou kamarádku. Dívka měla vysoké černé boty, šel jsem za ní a začal se bavit o jejím stylu. Bavila se uvolněně, protože věděla, že i já jsem byl uvolněný, měl jsem ten sebevědomý postoj. Snažte se mít přirozeně sebevědomý postoj. Pak uděláte velmi kladný dojem na své okolí.

Toto bylo pro dnešek vše. Věřím, že se vám článek Od pouhého úsměvu k úspěšné komunikaci líbil. V příštím článku se dovíte ucelené Desatero Kladných dojmů na své okolí. To bude zatím poslední článek v těchto měsících na téma: Jak udělat kladný dojem na své okolí.

Kdybyste chtěli vědět víc, sledujte programy našich akcí pro muže, kteří chtějí vědět víc o sebevědomí a zlepšit své dovednosti v seznamování.

Budu rád za kliknutí na: to se mi líbí; potěšíte mě 🙂 Když budete sdílet tento článek: Od pouhého úsměvu k úspěšné komunikaci, třeba se k nám dostane někdo, kdo o nás ještě neví a potřebuje právě pomoc.

Podobné články

4 Komentáře

 1. Author Image
  GoSmallBiz
  16/03/2018 at 20:28 Odpovědět

  Hehe 😀 Moc ti děkuji 🙂

  • Author Image
   Michael
   16/03/2018 at 21:13 Odpovědět

   Rádo se stalo 🙂

 2. Author Image
  Micheline
  19/03/2018 at 20:30 Odpovědět

  Děkuji 🙂

 3. Author Image
  ulligunde
  19/03/2018 at 21:35 Odpovědět

  Moc ti děkuji:) těším se!

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)