10 rad jak zapůsobit na své okolí

10 rad jak zapůsobit na své okolí

 

Trápí vás, že nemáte dost přátel? Nebo máte potíže někomu věřit a nedokážete se seznamovat? Máte problém najít si dívku? Možná si teď říkáte: „O čem to je? Čekal jsem nějaký zaručený chyták na holky a ono dneska bude nějakých 10 rad jak zapůsobit na své okolí?“ Přesně tak, tento článek bude o tom, jak získat přátele. Dejte na mé rady, vím čím to je. Osobně jsem zažil dost zklamání, dokonce i já sám jsem někoho zklamal. A kdo to tak nezažil? Ale čas jde dál a je třeba na sobě pracovat, dát šanci druhým a neříkat si: „Tobě věřit nebudu!“

 

Dozvíte se jak být přijatelný pro skupinu i jak skupinu vést. Kdo vede, víc bere, ale musí mít taky zodpovědnost. Důležité je být sám sebou, proto se bavíme o tom, jak mít větší úspěch. V minulém článku jsem vám prozradil, jak jsem poznal několik osobností a jak jsem se k nim dostal. Nemělo by se zapomínat, že za osobnosti považuji všechny ty, kteří pro sebe něco dělají, tedy ti, kteří na sobě pracují. Nebudu vás napínat. Jdeme na to!

Vnější část vašeho já

  1. Oční kontakt

V prvním článku, který jsem pro vás napsal, jsem vysvětloval, jak moc důležitý je oční kontakt. Jestli máte problém dívat se někomu déle do očí a chcete vědět víc o tomto tématu, klikněte na tento odkaz, kde jsem pro vás popsal, jak moc je oční kontakt důležitý. Proto byste při oslovování skupiny měli všem střídavě koukat do očí. Váš zrak musí být plný energie a pozitivního myšlení. Více se dočtete níže.

  1. Úsměv

Toto už by se mělo brát automaticky, ale zapomíná se na to. Kolikrát za život mi nejedna holčina řekla, že mám krásný úsměv. Co tím chtěla říct? Že mám skvělý hlas, pěkné rty? Ne 🙂 Mohla tím říct, že se chce líbat nebo se jí prostě líbíte. Proto se usmívejte. Usmívejte se, protože se chcete usmívat, chcete mít lepší život a chcete být veselejší než smutná prodavačka v supermarketu… Proto se usmívejte!

Navíc, kdo si navodí úsměv, navodí si nechtěně i pozitivní náladu – ozkoušené 😀

  1. Komunikace

Sebevědomá řeč je velmi důležitá. Měli byste mluvit otevřeně, když se seznamujete, ale nemluvte příliš o intimních záležitostech nebo nezačněte řešit své rodinné problémy. To řešte například u psychologa nebo kouče mezilidských vztahů.

Nikdy byste neměli svou komunikací slovně shazovat lidi ve svém okolí nebo své přátele. Ať už s vámi jsou, nebo nejsou. To se prostě nedělá.

  1. Sebevědomý postoj

Nechodit shrbeně… Kde jsem to jenom četl? Ano, je to snad v každém druhém článku nebo videu. Ale opravdu! Místo shrbeného postoje bychom měli stát rovně s úsměvem na tváři a udržovat oční kontakt – pohled plný tajemství a pozitivního cítění.

Shrbený=sklíčený, málo sebevědomí! Také sem patří sezení: ruce otevřené, nohy nezkřížené a žádná uzavřená gesta.

 

Vnitřní část vašeho Já

  1. Nevykecejte každému úplně všechno

Jak vám má někdo věřit, když hned někoho pomlouváte, házíte špínu na jeho úspěch a nepřejete mu to? To je špatná cesta k získání nějakých přátel.

 

 

6. Pokora

Tato vlastnost nesmí být zanedbávaná. Několikrát se mi stalo, že mi přátelé nebo někdo cizí pomohl, nabídl přespání, vzal mě autem, půjčil mi nějakou věc či peníze. Na tyto dobré skutky nesmíte zapomínat. Musíte za ně být vděční. Neříkám, abyste podlejzali, ale Děkujte.

 

  1. Upřímnost  

Tato vlastnost vám může přátele vzít, ale i dát. Měli byste mít svůj názor i za cenu toho, že se někdo naštve a odejde. Měli byste být upřímní, a když vidíte nějaký problém, vyřešte ho spolu nebo si o tom promluvte. Určitě jste zažili takové to: „Vy se spolu bavíte jo? Buď já, nebo ona!“ To rozhodování je úmorné, ale stává se to. Proto buďte upřímní a snažte se dotyčného vyvést z omylu, že je ten druhý špatný a podobně.

  1. Mějte své cíle

Mít cíle a jít za nimi vám pomůže k tomu, že se seznámíte s lidmi, kteří také mají své cíle. Ne nadarmo se říká, že vaši přátelé jsou vaším zrcadlem. Věděli jste, že vaši přátelé zrcadlí vaše vlastnosti? Vždy máte nějakou vlastnost společnou. Schválně se teď zamyslete a vzpomeňte si třeba na nějaké své dva přátele, o kterých víte, že jsou nerozlučná dvojka. Vsadím se o kofolu, že budou mít nějakou společnou vlastnost či zájem. Třeba koníček jako motorky nebo lovení brouků, noční procházky a povídání si o vesmíru. Tak toto je prosím pěkně přátelské zrcadlení. Třeba si teď říkáte: „Ale to je přece jasný!“ Si pište, že je to jasný! O to tu jde. Mějte své cíle, víc koníčků… Víc toho nabídnete, víc získáte.

 

  1. Berte, ale i dávejte

Trošku jsem to nakousl v bodě 8. Když vám někdo pomůže, nebo když uděláte vy první krok, měli byste si to pamatovat a nějak to vrátit, hlavně když vám někdo nabídne pomoc, tak ji přijměte.

 

  1. Duševní klid

Všimněte si, že lidé s velkým charismatem cítí obrovský duševní klid a jsou vyrovnaní. Netvrdím, že je důležitá jen jedna charakteristika, nicméně si myslím, že je to něco, na čem bychom měli všichni pracovat.

Duševní klid má totiž vliv na všechno. Na vaše sebevědomí, na schopnost čelit stresu i na váš finanční úspěch, zkrátka na všechno, na co si vzpomenete.

 

Bonusová jedenáctka

  1. Přirozenost

Člověk by měl vystupovat přirozeně, neměl by si hrát na něco, co není.

 

Toto bylo pro dnešek všechno. Věřím, že se vám článek 10 rad jak zapůsobit na své okolí líbil. Budu rád za kliknutí na „to se mi líbí“. Moc mě tím potěšíte. 🙂 Když budete sdílet tento článek, třeba se k nám dostane někdo, kdo o nás ještě neví a potřebuje právě pomoct.

 

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)