Harmonický vztah anebo blížící se konec

Je normální být s partnerem v pohodě, ale co když se ve vztahu stanete samolibými? Je to začátek konce?

Když se ve vztahu stanete samolibým, považujete svého partnera za samozřejmost. Už se nesnažíte mít vztah krásný a harmonický plný vášně, v tom případě neočekávejte touhu toho druhého. Vztah je o porozumnění, vášni, svobodě a respektu. Tím bych mohl článek u končit. Ale vztah je mnohem míce. Pojďme si to rozebrat.. 

Skončila magie vašeho vztahu?

Poté, co jste ve vztahu po určitou dobu, má kouzlo vztahu tendenci se začít vytrácet. Když vejde váš partner do místnosti, už nedostáváte motýly do břicha a malé věci vás na partnerovi začínají trápit víc a víc. Zde byste měli mít výstražnou stopku. Vztah začíná uvadat jako ta nejkrásnější květina.

V počátcích odpouštíte svému partnerovi každou maličkost a chybu a ona pro vás dělá totéž. Nyní je líbánkové období u konce a všechno začíná to být velmi skutečné. 

Spokojenost a pohodlí a nechat vztah jen tak plynout je nebezpečná cesta. Je to nejen nebezpečné pro váš vztah, ale také to může způsobit, že váš partner začne pochybovat, proč je stále s vámi. Chtěli byste být s někým, kdo vás považuje za samozřejmost v každé situaci?  Samozřejmě že ne! [Přečtěte si:  Empatie ve vztahu ]

Znamení, že se ve vztahu stáváte samolibým

Nikdo nemá právo považovat svého partnera za samozřejmost nebo nechat věci samolibě jen tak běžet. Samolibost je, ale nebezpečná věc, která se bez větších varování vplíží do vztahů.

Pokud si nejste jisti, zda jste vinni tímto hříchem ve vztahu a chcete zůstat ve šťastné vztahu, pojďme prozkoumat některé známky toho, že se ve vztahu neúmyslně stáváte samolibým.

Tipy pro vztah


# 1 Nemůžete si vzpomenout na svou poslední noc. Pokud si nepamatujete, kdy jste naposledy šli na rande, zeptejte se sami sebe proč. Páry musí jít ven a společně se dobře bavit, aby udržely spojení naživu. Pokud to neuděláte, všechno bude velmi nudné a nudné.

Převezměte kontrolu a naplánujte si noc. Udělejte překvapení pro maximální dopad vašeho vztahu. Vztah je o budování a růstu obou partnerů. Jděte někam za zábavou, někam, kde vás to oba baví, a udělejte si z toho nezapomenutelný zážitek. To by mohlo stačit na to, abyste setřásli sebeuspokojení a pomohlo vám oběma vzpomenout si na zábavnou stránku vašeho vztahu. Přečtěte si:  jak uspokojit ženu v posteli

# 2 Už dlouho jste spolu necestovali. Útěk ze svého normálního prostředí a objevování nového místa je skvělý způsob, jak se spojit a vytvořit si vzpomínky. Pokud nejste zaneprázdněni plánováním nových dovolených a výletů, jako jste vždycky byli, je hřích, že vztah neposouváte kupředu.

Toto je opět snadno napravitelné. Možná to váš partner nezmínil, protože jste to neudělali, nebo možná je vaše partnerka stejně pohodlná jako vy. Posaďte se a začněte rozhovor o tom, kam byste chtěli jít či jet. Jakmile začne plynout několik návrhů, připravte si plán a jděte na věc!! 

# 3 Neříkáte svému partnerovi, co se děje ve vašem životě. Důvěřujete svým přátelům více než svému partnerovi? Jdete domů a povídejte si o svém dni! Je čas se trochu více otevřít a oživit spojení, které jste kdysi měli. Pokud si navzájem něco nepovíte, i když to neděláte třeba vědomě, jste na kluzkém svahu směrem k selhání, aby vám zkrachoval vztah.

Otevřete a mluvte o maličkostech, i když si nemyslíte, že váš partner skutečně pochopí jejich důležitost. Dejte tomu šanci. Základ je komunikace a zase komunikace. To oživí váš vztah.

Samozřejmě dávejte pozor, abyste nesténali o věcech, na kterých opravdu nezáleží, např. Drby a bolístky, a místo toho se držte událostí a zábavných nepředvídatelných věcí, které se staly v době, kdy jste byli v práci nebo pryč.

# 4 Váš sexuální život se ponořil do…. Jak jste ve vztahu déle a déle, je naprosto normální, že se váš sexuální život trochu zvolní. Navzdory tomu, pokud si všimnete, že je čím dál méně sexu, nebo se vám zdá, že vy a váš partner nemáte příliš velký zájem, může to být známka toho, že jeden nebo druhý neprojevujete uspokojení. Sex je nedílnou součástí pro vztah. Aby vztah fungoval je to 50% sexuálního života.

Jistě, život je rušný. Někdy se na to prostě necítíme, a to je také normální. Pokud se jedná o dlouhodobý problém, je třeba se jím zabývat. Páry potřebují, aby toto sexuální spojení bylo co nejúpřímnější. Okořenit svůj sexuální život může být také vše, co potřebujete, abyste svůj vztah vrátili do své dřívější vlny vášně. 

# 5 Necítíte se tak blízko k svému partnerovi, jak jste byli zvyklí. Když někoho považujete za samozřejmost, ukazujete bohužel maximálně vzdálenost mezi vámi a partnerkou. Je to skoro jako by někdo stál mezi vámi a fyzicky vás oddělil. Někdy se tato vzdálenost může stát příliš velkou a způsobit narušení vztahu. Jindy se můžete vrátit zpět k sobě a problém vyřešit. Nejprve si musíte být uvědomit toho, jak jednáte. Vztah je o přemýšlení a uvědomování si svých činů.

Pokud si všimnete, že se necítíte tak blízko s partnerem, zeptejte se proč. Pak si dejte za prioritu dělat více věcí společně a možná trochu okořenit svůj sexuální život a znovu přiblížit blízkost. 

# 7 Argumenty jsou na vzestupu. Pokud začínáte být spokojeni, je pravděpodobné, že malé věci začnou způsobovat problémy. Je také možné, že se váš partner vás začne cítit jako samozřejmost. To by mohlo vyvolat argumenty v důsledku toho, jak se cítí.

I když je normální, že se pár čas od času hádá * ve skutečnosti je to do určité míry zdravé *, není to normální ani zdravé, aby se to stalo běžným jevem, a to zejména kvůli malým věcem, na kterých opravdu nezáleží. [Navštiv mé stránky pro konzultace zde ]

# 8 Jiskra právě zmizela. Posledním znakem toho, že se ve vztahu stáváte samolibým, je to, že to prostě není stejné. Buď jste se přestali snažit, buď vy a nebo váš partner, jiskra je pryč. Vztah se bortí jako domino.

Nezažijete už ty úžasné motýly, už se nebudete cítit vzrušeni a začnete závidět pohled na jiné páry. Je na čase si položit otázku, zda je tento vztah něco, co chcete. Pokud se rozhodnete, že je to tak, proveďte plán bez samolibosti a nastartujte znovu váš vztah kupředu.

Nezapomeň sdílet tento článek a dát like, případně zanechat komentář.

Potřebuješ zachránit vztah? Tak mě kontaktuj.

Chceš se vzdělávat od počítače? Vztah, sebevědomí, indikátory zájmu, mužská energie, NLP techniky a mnoho dalšího klikni zde jen za hubičku!!!

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)