Neverbální komunikace je velmi důležitá

Neverbální komunikace je velmi důležitá

Zdravím Vás! V minulém článku jsem psal o akci Králem ženských srdcí. A dnešní článek bude o tom, jak důležitá je neverbální komunikace. Na tento druh komunikace se také soustředili koučové na přednáškách v rámci akce, kterou jsem již výše zmiňoval. Dnes vám prozradím několik důvodů, proč je právě neverbální komunikace důležitá a co všechno to obnáší. Na závěr se s vámi podělím o vlastní zkušenosti, kdy mi neverbální komunikace v mnoha případech pomohla.

Uvidíte, jak důležité je komunikovat i bez použití slov. Ale pozor! Neverbální komunikace není pouze nezkušené a neohrabané drbání ve vlasech anebo drsné uchopení za ruku se slovy: „Pojď, jdeme na parket.” Žádám vás, abyste si to nevyložili jako nějaký návod, jak vypadat jako blbec, který si myslí, že hned když se holky dotkne, tak z něj bude mít motýlky v břiše. Proto neváhejte přihlásit se na víkendovou akci Mistrem řeči těla, která už brzy odstartuje.
Neverbální Komunikace
…také komunikace nonverbální je souhrn mimoslovních sdělení, která jsou vědomě, nebo nevědomě předávána člověkem jiné osobě nebo skupině lidí. Probíhá při komunikační výměně, též může probíhat i při sociální interakci. Je to komunikace bez použití slov.

Proč je důležitá?
Pomáhá nám podle gest odhadnout aktuální pocity a stav dotyčného člověka, se kterým právě komunikujeme. Při neverbální komunikaci se i dotýkáme. Neverbální komunikace se rozděluje na: haptiku, což je kontakt hmatem, mimiku, tedy vědomé vyjadřování se výrazem tváře, posturiku, také posturologie se zabývá postojem a uspořádáním těla v prostoru, a další. V tomto článku však všechny rozebírat nebudeme, to spíše jen pro zajímavost.
Dobře nastavená neverbální komunikace a její vhodné načasování tak, aby jeden nevypadal jak úchyl, dokáže dělat divy. Ostatně, o tom můžete zjistit více na budoucí víkendové akci.

Můžeme se neverbální komunikaci naučit?

Jistě! Úplné ovládnutí neverbální komunikace nám do klína jen tak nespadne. Je třeba se jí naučit. Zajímat se například jak přečíst z gest a mimiky někoho, kdo lže, jestli se dívce líbíte, nebo ne, či při pohovoru odhalit, zda o vás má vedení firmy zájem.  Je toho daleko víc, ale jak jsem už psal, je to umění, které je třeba trénovat a učit se. Zde je recept, který vás posune o několik kroků dál.

Zlomek příkladů neverbální komunikace.

Přišel jsem za ní. Měl jsem na sobě černý kabát, skoro ke kotníkům, a věděl jsem jistě, co jí řeknu: „Ahoj. Ta kostka ve tvé ruce, je to ta, co háže stále šestku?”
Ona, mladá dívka s černými vlasy: „Jasně, že jo!” pak hodila kostku na zem a padla dvojka.
Zasmál jsem se: „No jo, vidím, jak ti ty šestky padají.”
Ona na mě: „Náhodou, padá mi šestka pořád, ale protože tu jsi ty tak se jí zrovna nechce.”
Všichni jsme zvyklí se hned představit, ale já řekl jen: „Jo, ahoj,”  nátahl k ní ruku a čekal, až stiskne tu mou a řekne mi své jméno, zatímco já to své stále neprozradil.
A ona se představila jako Barča. Jako bych na to zapomněl, držel jsem ji celou dobu za ruku a bavil se dál: „Víš, měla bys tu kostku reklamovat, neháže žádné kloudné šestky, to by nám ve vztahu moc dlouho nevydrželo.“ 😉
Dívka, které by byl takový rozhovor příjemný, nechá se držet za ruku dál. Když pak na držení upozorní, můžete  její ruku ohodnotit a říct například, že jí ukážete kouzlo zámek.

Pozn. redaktora: Kouzlo zámek vás naučím osobně, když se potkáme na akci, kterých se účastním jako kouč.

Umění cítění- pro pokročilé.

Odvedl jsem si dívku z parketu od jejích kamarádek, úplně bokem od houfu lidí, kde jsem ji chytl za ruku a řekl: „Poslouchej, teď z tebe budu číst za pomocí ruky. Když řeknu pravdu, pevně mě obejmeš, když to pravda nebude, obejmeš mě lehce.“
Řekl jsem: „Jsi jedináček.” (Na to je potřeba vyznat se v rodinných konstelacích.) Pevně mě objala. Pak jsem řekl : „Máš doma kočku.” (Hodně lidí, kteří si pořizují nějaké zvíře, ztotožňují se s ním. Když má dívka ráda kočky, tak je pravděpodobně má i doma. To poznáte i podle řeči těla.)
Řekla: „Mám doma devět koček, jak tohle vůbec víš?”

 

To je právě ono milý čtenáři! Nejde o žádnou černou magii, ale je to čtení z neverbální komunikace a taky výsledek dlouholetých studií o chování a řeči těla! Ale to, co jsem se sám učil osm let, se můžete naučit za jediný den, kdy vás naučíme základní i pokročilé úrovně v neverbální komunikaci aneb čtení z řeči těla.
Proto si udělejte čas a připojte se k nám na skvělou akci, kde budete mít možnost poznat skvělé kouče, kteří vám poradí a budou mít pro vás připravený skvělý program. Taky ke každému z vás budou přistupovat individuálně a radit vám například, kde děláte chybu.

Neváhejte a přihlaste se.

Toto je pro dnešní den všechno. Věřím, že se vám dnešní článek Neverbální komunikace je velmi důležitá líbil. Děkuji za přečtení, budu moc rád za vaše komentáře, lajky a sdílení, dost mi tím pomůžete, abych mohl pomoci dalším mužům a vést je na naše skvělé semináře a akce, které každého můžou posunout o několik úrovní vpřed.

 

 

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)