Jak se vyrovnat s rozchodem

Chcete vědět, jak přestat myslet na někoho, kdo se vám líbí a jste z něho respektive z ní paf? Zde je 13 tipů, které vám mohou pomoci začít opět žít.

Určitě mi dáte za pravdu, že je těžké ignorovat někoho, koho máte rádi, kdo vás přitahuje. Bývá to bolestné, těžké donutit se přestat myslet na někoho, kdo vám vyryl hlubokou ránu do srdce. Byl jsem v mnoha vztazích a zažíval jsem super věci, ale také zklamání. A abych z těch zklamání „nebyl špatný“, aplikoval jsem tyto kroky.

1. Zamyslete se

Opravdu je ta žena vaše láska, bez které nemůžete pomalu ani dýchat? Není to jen poblouznění danou osobou? Tohle je velice důležité. Položte si tuto otázku.

2. Investujte do sebe čas

Nebojte se investovat několik hodin do myšlenek, hledejte i ty špatné věci a co hlavně, odpusťte ji.

3. Nic si nenamlouvejte

Nenamlouvejte si, že ona osoba neexistuje. Existuje a vy to přijměte jako fakt. Smiřte se s tím jako pořádný chlap.

4. Najděte si někoho jiného

Ano najděte si někoho jiného, nemusí to být hned nový vztah. Ten bych vám ani nedoporučil. Najděte si ale kamarádku, nového kamaráda, milenku apod. Uvidíte, že nebudete tolik myslet na minulost.

5. Nehledejte způsoby

Nehledejte způsoby, jak se s ní spojit. To je cesta do pekel. Smažte telefonní číslo, SMS zprávy, přijaté, zmeškané, odchozí hovory a vymažte ji všude v přátelích, kde ji máte. Můžete mít tendenci třeba pod vlivem alkoholu volat a psát, čehož byste potom mohli litovat.

6. Neřešte rozchod alkoholem

Raději ale neřešte rozchod alkoholem, prohlubuje deprese a další dny byste se mohli cítit daleko hůře.

7. Myslete na její negativní vlastnosti

Divili byste se, jak vám takový malý zázrak může partnera zprotivit. Nebojte se vzpomínat i na to zlé.

8. Nezůstávejte pasivní

Neustále se rozvíjejte, pracujte na sobě. Choďte mezi lidi, mezi přátele. Najděte si nové koníčky, ať nemáte čas moc přemýšlet.

9. Respektujte se

Najděte si k sobě cestu a respektujte se jako osoba. Vše nemůžete ovlivnit a vždy jsou na chyby dva. Nějakou příčinu rozchod vždy má. Takže milujte se a respektujte.

10. Nedívejte se na romantické filmy

Tohle si odpusťte alespoň, dokud čas nezahojí rány.

11. Přijměte fakt

Přijměte fakt, že něco skončilo a něco nového začíná. Ač otřepaná fráze, tak velice poučná. Berte to pozitivně.

12. Nemluvte o ní

Nemluvte o ní se svými přáteli. Chcete se z toho přeci co nejdříve dostat. Nebo ne? Zkrátka to s nikým neprobírejte. Je pochopitelné, když první či druhý den po rozchodu to proberete se svým dobrým přítelem. Poté zatím udělejte tlustou čáru. Jednou a dost!

13. Vždy předstírat

Vždy předstírejte, že se bavíte. Je to důležité. V podvědomí může zapracovat spínač a opravdu si všimnete, že jste v plném proudu zábavy. Nenechte spadnout bradu smutkem na podlahu.

Až vám bude někdy nejhůř, že jste o ni přišli – o tu vaší pravou, milovanou – vybavte si těchto 13 tipů, jak se z toho vylízat.

Pokud máš kamaráda, který zrovna prožívá rozchod, přepošli mu tento článek třeba mu tím pomůžeš překonat smutek. A pokud se ti tento článek líbí dej mu lajk nebo ho sdílej s kamarády.

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)