Proč mít zážitky?

Položili jste si otázku „proč mít zážitky?“ Stáli jste před rozhodnutím, kdy jste se měli vybrat mezi materiální věcí a zážitkem na celý život? Každý před tím stál a já jsem nebyl výjimkou. Vzpomínám na dobu, kdy jsem byl dítě a stál před rozhodnutím, co mi změní život.

Pamatujete, kdy vám rodiče dali vybrat mezi jednou a druhou věci? Já ano, stál jsem před výběrem mezi svým prvním PC a lyžařským výletem se základní školou. Co si myslíte, že jsem si vybral?

Odstupem času jsem měl větší a větší sny, tužby a přání. Neviděli jste to stejně, že byste chtěli cestovat, mít práci snů a vysněnou slečnu? Chtěl bych Vás dnes inspirovat na spontánní zážitky tím, že Vám povím svůj příběh, který jsem prožil.

Proč mít zážitky? Proč mít zážitky?

Říkáte si, co znamenají ty dvě fotografie Tower Bridge? Mohl bych položit jinou otázku. Jaký je mezi nimi rozdíl? Co Vás hned napadne?

První fotka je focena profesionálem a druhá amatérem. Pro mne fotografie znamená hodně, i pro Tebe může znamenat novou cestu, pokud ji zažiješ. Na fotce vlevo fotil neznámý fotograf a nevím kdy pořídil záběr. Na fotografii vpravo jsem stál za objektivem a fotil zhruba ve 3 ráno.  😉

Jak vše vzniklo? Měl jsem sen od svých 18 let, že budu cestovat po Anglie, básnil jsem o dobrodružství, které zažiji, chtěl jsem se dostat do zahraničí několik let, ale neměl jsem odvahu jet sám. Nakonec se ve mně něco zlomilo, spontánní nápad a ve věku 24 let jsem byl v Anglii úplně sám! Waw.

Jak jsem se rozhodl cestovat do Anglie? Nějakou dobu jsem sledoval nabídky jazykových agentur. Přišla mi jedna dost zajímavá a cenově přijatelná nabídka na týden na jazykovce v Anglii. Chvíli přemýšlím, zjišťuji jak se dostat tam i zpět, co nejlevněji. Spočítal finance, co mám jako student na vysoké a řekl „fajn mám na to, objednávám“. Týden před odjezdem si kontroluji náležitosti ubytování v rodině, jízdenku a další potřebné věci. „Hups“ nemám rezervované místo zpět, dívám se na zpáteční odjezdy, vše plno. Koukám na jiné dopravce, plno, anebo příliš drahé. Nakonec nejbližší volná zpáteční jízdenka byla o týden později, než bylo v mém plánu. Nic jiného mi nezbývalo, tak ji nakonec rezervuji.

Co budu dělat ten týden v Anglii? Najednou se rodili myšlenky strachu. Nejezdi, nemáš nic rezervované. Co chceš dělat? Budeš spát jak bezdomovec. Co když tě někdo přepadne, okrade,… Vzpomněl jsem si na kamaráda a jeho cestování, jak jezdí na různé výlety do zahraničí a bydlí na hostelu nebo u někoho na gauči. Začal jsem přemýšlet jinak. Co chci v Anglii navštívit? Chtěl jsem toho toho najednou tolik objevovat. Jak se dostat z jednoho města do druhého? Od čeho je Google? Od agentury jsem měl odkazy na dopravce, tak jsem hledal jízdní řád a ceny za místní dopravu. Kde budu spát? Jak jsem zmínil, že lze spát u někoho na gauči našel jsem stránku Couchsurfing.com, je v angličtině. Nic tomu nebránilo a registroval jsem se. Napsal jsem pár lidem, jestli je možné u nich přespat v daném městě. Bohužel nebylo moc času a nepodařilo se mi nic domluvit. Jak jsem zmiňoval, hostely proč je nevyužít, jsou přeci levnější, než hotel na který jsem zrovna neměl. Našel jsem web hostelworld.com, kde lze najít jakékoliv ubytování na celém světě. Jak v ČR, tak i v zahraničí. Podíval jsem se v daném městě na nabídku a hned jsem si rezervoval postel mezi dalšími 8 spolubydlícími. Hostely v Anglii nebyly mezi nejlevnějšími, a tak jsem se rozhodl, že jednu noc nebudu spát a věnuji ji tomu, že pojedu posledním spojem do daného města. Vždy jak jsem tak cestoval, přijížděl jsem do daného města kolem půlnoci. Když bylo škaredě, odpočíval jsem na nádraží pod střechou a narazil tam i na lidi co cestovali podobně. Seznámil jsem se s Korejci, místními co šli z akce nebo jen s někým, kdo se šel projít, hlavně s mou lámanou angličtinou jsem se dost bál, ale na druhou stránku jsem si vše užil. Psanými slovy nelze vše vyjádřit , chci aby jsi vše prožil na vlastní kůži! Na hostelech jsem poznal super lidi, vyměnil večeři za pivo z domova. Bavil jsem se s člověkem z Austrálie. V jazykové škole jsem se seznámil se super lidmi z Evropy, jak dámskou tak i pánskou společností.

Co vše mi dalo cestování bez plánu? Přineslo mi toho hodně, od přizpůsobení se prostředí, života, návyků, nového myšlení až k sebevědomí, zmenšenému strachu, improvizaci, nakládaní s časem, plánování. Mám o čem vyprávět při střetnutí s dívkou, co jsem prožil, jak a co se mi vše přihodilo při cestě. Posun byl hodně daleký.

Máte sny, cíle co byste chtěli zažít? Podělte se o ně, pokud si nevíte rady, napište, poradím Vám. Líbil se ti tento článek? Sdílej jej, nebo dej like a pomoz někomu najít inspiraci pro nový začátek.

 

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)