Žárlivost, jak zabít vztah?

Čím se vyznačuje žárlivost? Je to snad důkaz nějaké přehnané lásky? Snad potřeba o někoho se starat? Žárlivost je jedna z největších zabijáků vztahu vůbec. Malá žárlivost je zakořeněna v každém z nás. Postupem času se probouzí víc či naopak zůstane na minimu. Čim je to způsobeno? Tím, jak se muži nebo ženy přijímají a jací jsou. Hlavně je to svázané se sebedůvěrou. Jakmile si chlap více věří nebude o sobě pochybovat,ano o svých kvalitách. Jak bylo několikrát psáno na tomto webu. Co ženy milují na mužích? Přeci pořádného chlapa, co se nebojí, dokáže si věřit a vzít zodpovědnost do svých rukou.

Žárlivost má kořeny spíš v egoismu než v lásce.

Henry Wadsworth Longfellow

Rád se s tebou podělím o svůj příběh a příběhy svých blízkých kamarádů a kamarádek. Seznámím tě s příběhy z obou pohledů, z každého pohlaví. Abys mohl mít dokonalou představu, jak to vidím já a jak já občas žárlím, ano čteš správně, také jsem občas žárlivec. No a co. Dokážu to přiznat a mluvit o žárlivosti. Na druhou stránku jsou lidé, kteří všechno v sobě dusí a dusí a nedokáži se o tom pobavit s kamarádem nebo s kamarádkou. Jak zní přísloví? „Pes, který štěká, nekouše“ přesně této oblasti se týká nejvíce.

Žárlivost

Měl jsem vztah několik let, na začátku všeho jsem žárlil. Měl jsem tendenci neustále volat a kontrolovat dotyčnou co dělá, jak se má a podobně. Z jedné části jsem nevěděl, co doopravdy dělá a hraničilo vše s obrovským zájmem. Po nějaké době mě to přestalo bavit neustále volat, kontrolovat a zájem opadal. Jak mi bylo řečeno ze strany holky „myslíš si, že mě máš jistou“ přestal jsem i tuto hlášku řešit. Naopak se zvedl větší zájem od opačného pohlaví. Začala sama od sebe volat, někdy jsem neměl čas, nebral jsem hovor a pokračovalo vše k situaci, že mi bylo řečeno „ty nežárlíš“ nešlo odpovědět jinak „proč bych měl žárlit? Zlato“. Zde jsem prostě přestal žárlit, nějak mě přešly důvody.

Druhý příběh je ten, jak jsem na začátku vztahu žárlil a dost, až došlo k ukončení vztahu. Vše začalo tou dobou, kde my chlapi chceme někdy trávit se ženou nejvíce času. V této situaci jsme ženu dost kontroloval, volal jí, psal zprávy a když jsem měl čas, tak ji navštívil i v nevhodný čas. V této situaci jsem měl přehnanou ctižádost a až vtíravost. Jakmile se podívám do minulosti a vzpomenu si, projede mi ledově štiplavý mráz po zádech až se celý oklepu.

Kamarádův příběh o žárlivosti začíná s pochybami o holku jestli je dost dobrý, dokáže ji dostatečně uspokojit a naplňovat její očekávání. Pokaždé, když jsou do sebe odloučeni, tak jej tyto pocity Sžírají uvnitř. V některých situacích, hlavně v noci se probouzí zpocený jako by prožil horor. Neustále tyto myšlenky požírají jeho pozornost. Jakmile začne sportovat, věnovat se koníčkům hned ho to přejde. Je zcela v pohodě začne normálně uvažovat a nemyslí na různé katastrofické scénáře, které by mohly nastat. Jakmile je ve fázi užírání myšlenek, co dělá jeho partnerka, jde to s ním od desíti k pěti. Stačí, když se potkají, hned změní náladu, žárlivosti, kterou dusil v sobě za pozitivní myšlenky myslící na krásnější scénáře 😉

Trochu to vezmu z jiného soudku od své kamarádky, a pohled jejíma očima. Její přítel je hodně žárlivý, snaží se to držet na uzdě, ale moc se mu to nedaří. Jakmile odchází kamarádka do práce je přítel hned v pozoru a snaží se ji volat, před tím než dojde do práce a jakmile končí v práci, jestli jde hned domů. Další problémy nastávají v průběhu, kdy chce slečna jít se někam bavit s kamarádkou, sestrou nebo jen tak někam si zajít na nákupy. Klučina hned zbystří podobně jako jestřáb na obloze a začíná salva otázek. Kam jdeš? S kým tam jdeš? Proč tam jdeš? Mohl bych v tom pokračovat a zabrat zbytek článku jen těmito otázkami. Vybral jsem jen hrstku z nejvíce používaných. Viděl jsi nějakou podobnost v těchto otázkách? Používal jsi je někdy u přítelkyně, ex-přítelkyně? Dokázal by sis představit, jaké by to bylo? Osobně si to dokáži představit, jak bych na to měl pak reagovat? Mám mu říct pravdu? Mám mu lhát? V průběhu takové salvy otázek má kamarádka nenápadně schovanou lež. Jdu ke své sestře, hlídám u kamarádky děti. V opačném případě jde si za kamarádkou na kávu, nebo jde večer se bavit do baru na pár skleniček, které si dopřeje k lepší náladě. Na druhou stranu, kdyby řekla pravdu, dochází k další žárlivé „scéně“. Začal by volat každých 10min a tomu se každý chce vyhnout. Co si o tom myslíš není to strašné, že někoho doháníš k tomu, aby ti lhal jenom tím, že žárlíš. Není vztah o komunikaci obou dvou pohlaví?

Na konec jeden extrém, který se stal jedné holce. Zažila od jednoho borce „domácí vězení“. Na úplném začátku byl vztah normální, jako každý začátek. Postupem času zažívala žárlivé scény, jeden po druhém, které jsem psal v předešlých odstavcích. Docházelo i na situace, jak kluk ji sledovat z bytu, přímo dalekohledem. Nesměla se pomalu bavit s kamarády, které potkala po cestě do obchodu. Pokud se tak stalo, došlo na hádku a postupem na nevhodné fyzické zacházení. S dalšími situacemi kamarádka dostávala domácí vězení, nemohla vyjít ani z bytu sama, jedině za doprovodu „bachaře“. Co si myslíš o tom ty? Jak by ses cítil, kdyby ti to někdo omezil tvou svobodu?

Žárlivost

Žárlivost je jedna Z opravdu nejhorších vlastností co máme. Žene nás touha někoho vlastnit a zmocnit se, jak to bylo v době kamenné. Stačilo popadnout ženu za vlasy a odtáhnout si ji do jeskyně, pak je jasné, co se dělo 😉 Je potřeba se adaptovat a přizpůsobit dnešní době. Nežijeme přeci v době nevolnictví nebo období křižáckých výprav, kde to bylo běžné.

Líbil se ti tento článek? Dej LIKE a palec na horu k tomu. Sdílej ho a pomoz nejbližšímu kámošovi aby si uvědomil, co je žárlivost a co není dobré pro dnešní dobu. Určitě máš svůj názor a bylo by super, aby ses o něj podělil.

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)