Empatie ve vztahu

Empatie je jednou z nejdůležitějších schopností, která pomáhá lidem rozumět. Tak proč je to tak důležité ve vašem vztahu?

To není neobvyklé, že nesouhlasí s názory na jiné osoby. Ať už je to politika, náboženství. Nicméně, je velmi důležité cvičit empatie, chcete-li podporovat trvalé vztahy s lidmi kolem vás.

Takže co přesně je empatie? Nesmí být zaměňována se sympatiemi. Empatie je schopnost spojit se a pochopit pocity druhého. Stručně řečeno, je to vcítit se do kůže jiného člověka. Ale nelitovat a nešílet.

Ať už s přáteli, členy rodiny, dětmi, sousedy, kolegy, empatie je velmi důležitá, pokud jde o budování trvalých vztahů s ostatními. Nejdůležitější člověk, s kterým byste měli cítit je samozřejmě váš partner. Pokud se nemůžete spojit s nejdůležitější osobou ve svém životě, pak se nemůžete spojovat s ostatními.

5 Důvodů proč je empatie důležitá ve vztahu!!

 

# 1 Vcítění do druhého Je to často boj mezi páry, protože nechápou často situace druhého. Ať už je to něco jako důležité  rozhodování, zda mít děti, nebo něco menšího, jako přijít na to, co budete jíst k večeři. Vždy je dobré se vžít do kůže vašeho partnera a to z důvodu jak by asi bylo vám v jeho situaci. To udělá váš vztah krásnějším.

# 2 Dejte si navzájem pozornost. Když se naučíte vcítit se do vaší drahé polovičky tak vždy budete moci pracovat na vašem vztahu a bude to o dost snazší. Vždy to zboří mezi vámi bariéry a zase vás to o něco přiblíží a vztah začne být jedna velká pohádka 🙂

# 3 Budou převažovat kladné věci. Když se dokážete  vcítit do vašeho partnere, vždy to bude mít kladné výsledky, nejen pro vás, ale i vašeho partnera. Pochopení vaší drahé polovičky, její chování a způsob, jakým přistupuje k životu vám poskytne úplný přístup do jejího světa. To nepochybně přinese pozitivní změny pro obě strany. Tudíž váš vztah vám každý bude závidět, protože budete jedni z mála co si rozumějí a chápou se.

# 4 Soucit se praktikuje. Vidět svět očima někoho jiného a umět být soucitným člověkem, bude nepochybně velkým plusem pro vztah. Když se můžete spojit se svým partnerem tak uvidíte sami, co má vaše drahá polovička za problémy, jak žije a jaká je. To se vám 100% promítne do vašeho vztahu. Budete si blíž a váš vztah poroste.

# 5 Učí trpělivosti. Empatie nepochybně naučí oběma stranami jednu nebo dvě věci o trpělivosti. Místo toho, abyste ztratili svůj temperament a brali věci tak špatně, můžete si vybrat cestu díky vcítění do druhého, že budete  klidně reagovat při pohledu na věci z bodu někoho jiného. Váš vztah se stane silnějším a kvalitnějším.

Řiďte se těmito body a váš vztah bude jeden z nejkrásnějších vztahů, které znáte a ostatní vám budou závidět ,jak krásný vztah máte!!!

 

A pokud se ti článek líbil likuj, sdilej ať jsou všude krásné vztahy 😉

Naše nejbližší akce: www.akademieflirtu.cz/terminy

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)