Výstup z komfortní zóny, pryč s ní!

Víš proč je dobré vyjít ze své komfortní zóny? Protože tě brzdí v rozletu a řešíš věci, které si myslí ostatní lidi. Zároveň se ti z ní nechce. Je to i důvod ke změně a dělat prostě věci, co tě budou a začnou naplňovat. Jistě, mě se o tom píše a jistě si říkáš, že jsem to měl jednoduché. NE neměl! Byl jsem na tom podobně jako návštěvníci těchto webovek hledající něco, co mi pomůže. Ano, pomohly mi rady, články a číst si o tom. Všechno, co jsem přečetl, byl jen zlomek toho, co jsem dělal. Jakýkoliv článek, který jsem přečetl a nepostupoval jsem podle něj, neaplikoval, poznamenávalo se na sebevědomím a strachu z oslovení. Proč tomu tak bylo? Měl jsem hodně teorie a málo praxe. Dám ti příklad. Když začneš dělat řidičák. Co se nejprve učíš? Určitě značky a pravidla pro řízení tedy teorii. Jaký je následující krok? Praxe! Začínáš řídit, poprvé se cítíš nejistý a nevíš jak to dopadne. A s každou další jízdou se zlepšuješ a zlepšuješ, až bravurně člověk řídí. Věc je pak druhá, když přestaneš řídit na nějaký čas a vše opadá, veškeré zkušenosti z praxe, ale stále víš, jak řídit. Stejné to je z výstupem z komfortní zóny.

Vše tě jenom eliminuje! Strach z nových věcí je nepřekonatelný a vše, co si lidi v okolí o tobě pomyslí. Vím jaké to je a prošel jsem si tím. Bylo těžké se zbavit těch různých pocitů, které člověka sžírají. Dalším důvodem, proč opustit komfortní zónu je ten, že ženy zkoušejí tvou trpělivost a jak budeš reagovat při jejich shit testech. Některé tě budou chtít ponížit, ztrapnit. Pokud se budeš držet ve své zóně pohodlí, vykolejí tě a budeš přehnaně reagovat. To určitě nechceš! Prostě si z tebe i můžou dělat lidi legraci a potom to nemusíš ustát. Mě se stalo, kdysi se jedna žena do mě dost obula a já to neustál. Byl to nejhorší pocit, který jsem měl, ale stalo se a člověk žije dále a jde si za svými hodnotami.

 

Výstup z komfortní zóny

Víš, jak se zbavit své malé bubliny kolem sebe? Začni dělat věci, které tě vždy zajímaly a měl jsi z nich strach. Jedena věc je výstup z komfortní zóny s oslovením žen za dne, v klubu a kdekoli kde se ženy nacházejí. Pro někoho, kdo neoslovoval ženy, je to dost velký výstup z komfortu. Prostě chce to odhodlání a kuráž, to je ten důvod proč to člověk dělá. Následně, jak budeš oslovovat ženy častěji a častěji strach zmizí, ne úplně, nějaký drobný tam stále bude.

Jedna z dalších věcí, kterou můžeš udělat je, že budeš vystupovat před lidmi. Zeptám se tě, jestli jsi to někdy udělal a vystoupil jsi před desítkami lidí na veřejnosti? Pro mně to bylo kdysi nemyslitelné a nemohl Jsem si představit, že budu stát na pódiu. Jednoho dne jsem sebral odvahu a šel jsem do rétorického klubu ToastMasters. První den, jak sem přišel, netušil jsem, že budu mluvit před cca 20 lidmi. Mým úmyslem bylo se jen podívat a zjistit informace. Svou první řeč jsem mohl odmítnout nebo přijmout a jsem rád za vše na světě, za první rétorické vystoupení. Kdo zná tuto organizaci, ví o čem mluvím. Dává mi hodně nových zkušeností s vystupováním a zpětné vazby, kde se zdokonalit. Doporučuji lidem, kteří mají strach vystoupit a chtějí se zlepšit v řečnění. Běžte se podívat a uvidíte.

Nedílnou součástí zbavení se strachu jsou sázky s kamarády o úkoly na veřejnosti. Vzpomínám si na jednu sázku s kamarády, kterou jsem prohrál já a kamarád. Nebudu ti popisovat v čem jsme soutěžili, spíš ti popíši naši prohru „trest“. Měli jsme jít do Tesco obchoďáku a tančit s kamarádem. Aby to nebylo málo, byla nám vybraná hudba ze sfér metalu a měli jsme tančit celou píseň. Stačila když nám hrála z mobilu na úplně nahlas, naštěstí kolemjdoucí neslyšeli co hrálo. 😀 Vše, co jsem doteď popsal byla jen vrchol ledovce. Nejvíce na tom všem hrálo velkou roli oblečení.

Měl jsem štěstí a vyhrál jsem to méně poutavé. Stačilo, abych si vybral nějakou košili, kalhoty a polobotky. Kamarád měl stěžejnější výběr. Potřeboval paruku, vhodnou halenku a sukni která by mu sedla. Dokážete si nás představit pět minut tančit v obchoďáku ve špičce, kdy proudí nejvíce lidí? Vidím živě ty lidi, kteří kolem nás procházejí. Jedná skupina se směje, druhá si klepe na čelo, co děláme a třetí nás ignoruje. Vidím tebe za tím monitorem! Jak si říkáš, co jsme to za magory. Směješ se a říkáš si, jak jsme to dokázali a překousli ten stud a rád bys s námi do toho i šel. I ten dotyčný, co sedí a čte si tyto řádky a nic to s ním nedělá. Jaký je tvůj názor na takovýto výstup z komfortní zóny?

Úžasná věc je i boj se strachem z výšek. Vzpomínám si na situaci, jak jsem byl malý kluk na táboře, kde jsem měl slanit z okna asi z výšky sedmi metrů. Teď cítím ten strach co mne ovládl a nedokázal jsem slanit. Zároveň si vzpomínám na strach spát pod širákem, kdy jsem tyto věci vzdal a zbaběle se otočil a nechal to plavat. Dnes je to jiné, strach z výšek je malý, spíše respekt tomu říkám, aby se nestala nehoda. Práce na stavbách a na lešeních člověka zformuje a odbourá vše.

Dostanu se nyní k jedné z nejzajímavějších věcí a to je horolezecká stěna. Jdi na ní a zjisti jestli to dokážeš! Po několika letech jsem se dostal ze země do výšky a úkol zněl jasně projít celé Ferraty. Waw najednou do mě vešel strach co teď, já to nedokážu. Před tím jsem cvičil a všechny svaly byly vyčerpané a unavené. Byli tam i další lidi, kteří se mnou šli do toho a já a mé podvědomí mi říkalo běž do toho běž! Nejtěžší byl na tom začátek a odpoutat se od země a zvyknout si na malé drobné úchyty a na sílu v sobě samém. Jakmile projdeš kousek už ti to nepřijde a půjdeš dále a jak já jsem si to užíval ten luxusní výhled a výšku. Prostě se odpoutej a jdi do toho, nebudeš litovat! Je to i jedna z možností, kam vzít holku na rande, třeba 😉 budeš zkušený a budeš vědět, jak ženě dopřát jeden z luxusních zážitků. Máš i možnost navázat na jedno z témat s dívkou na rande, co jsi prožil a jaké to bylo.

Výstup z komfortní zóny

Líbil se ti článek dej LIKE. Můžeš se podělit o své výstupy z komfortní zóny, jaké jsi udělal a kde. Nebo stačí sdílet článek s kamarády aby věděli, co je limituje.

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)