Sebeláska a sebepřijetí díl 1

Vítejte pánové u dalšího článku a to na téma sebeláska. Možná vás napadlo co má sebeláska společného se sváděním, ale věřte, že velice hodně. Je to vlastně vaše mocná zbraň v momentě kdy se začnete přijímat a milovat se. Jelikož odtud začínají první krůčky k úspěchu a to do všech oblastí vašeho života. Zkuste jen tak zapřemýšlet, kteří lidé jsou spokojení a dosahují většiny věcí v životě? Ano jsou to lidé co se milují a přijímají se tací jací jsou. Já vím, já vím, není to pro mnoho lidí lehké a pro mně také nebylo. To mi můžete věřit. Zvlášť když se vzhledově liším a s mým handicepem se na planetě rodí 0,01% lidí. Jelikož jsem si prošel mnohými nezdary, neduhy a nepříjemnými věcmi dovolte mi, abych vám napsal své zkušenosti co mi pomohlo, abych se přijímal, miloval a šel si za svým. Nebyla to lehká cesta a není zdaleka u konce, ale věřím, že velký kus je za mnou a já vám teď rád předám mé zkušenosti, postřehy a znalosti, které i vás mohou nasměrovat správným směrem k sebelásce. Jdeme na to tedy.

past
Výchova, rodina, přátelé:

Ano jako první vliv na vaší sebelásku bude mít rodina, výchova a přátelé. Určitě jste se s tím setkali a slyšeli od rodičů, od učitelů a od přátel slova typu. Na to nemáš! Nejsi dost dobrý! Jsi pomalý!  Co z tebe vyroste! Nemáš na to talent ! atd…. Ač to s vámi mohli kolikrát myslet dobře u tím vám vštěpovali do hlavy, že vlastně se nemáte mít dostatečně rádi a věřit si, že dokážete cokoliv. Ano cokoliv! Takže začněte teď o sobě smýšlet jinak. Né zítra, ale teď! Odpusťte všem co vás sráželi a říkali, že na to nemáte, že nejste dost dobří. Zkrátka minulost hoďte za hlavu a řekněte. Vy co jste mi nevěřili já vám odpouštím!  Udělejte to vědomě, upřímně a myslete to vážně. Věnujte tomu odpuštění klidně několik minut. Jestli je zapotřebí tak i několik hodin. Zkrátka do té doby dokud se vám trochu neuleví a neucítíte v sobě něco nového, jiného. Dejte si klidně na čas. Nic nepodceňte. Až to budete mít za sebou tak se můžete vrhnout na druhý úkol a to je změna vzhledu, který můžete změnit. Hned vám to vysvětlím. Jste hubení a vadí vám to na sobě? Dobře tak začněte sportovat a pořádně jíst, abyste kvalitně nabrali. Jste obézní? Výborně, tak začněte jinak jíst a hýbat se, abyste zhubli. Vadí vám vaše zuby? Ok, řešte to a jděte k zubaři. Nechte si je upravit, vybělit. Cokoliv, aby šla vidět viditelná změna. Vše co jde změnit a nebo si to můžete dovolit tak nechte změnit i kdyby to byla plastická operace třeba uší nebo rtů. Jde o vás! O vaši spokojenost. Jestliže se necítíte dobře ve svém těle nebo s jeho nějakou částí a situace vám dovoluje to změnit udělejte to! A teď ta druhá část. Jestliže to nejde změnit jako tomu bylo třeba u mně, tak vám nezbývá nic jiného než to přijmout za své, ale tomu se budeme věnovat později. Nyní pojďme aspoň naše nedostatky vykompenzovat tím, že začneme vzhledem, který lze změnit!!!

image
Vzhled, který lze změnit

Nebuďte líní a chtějte změnu, protože ze změnou přichází i sebepřijetí a sebeláska. Jak jsme již psal nejste spokojení s postavou, tak proto sakra něco dělejte!! Najděte si trenéra a choďte do fitka, upravte jídelníček atd… Změňte image ať jste krásní fešáci. Nerozumíte tomu a nemáte cítění? Zkuste se inspirovat nějakou osobou, hercem, zpěvákem, který vám je aspoň trochu podobný a zkuste jeho styl image, který se vám bude líbit a nebude vám proti srsti. Další možností je, že navštívíte stylistu. Ti dokážou s vámi také udělat divy. Jde zkrátka o to, abychom byli novým člověkem a nově se cítili a cítili jsme, že jsme na dobré cestě. Tohle je jen začátek pánové, ale dobrá zpráva pro vás je ta, že jste na dobré cestě. Jako další úkol vás totiž budou čekat afirmace, které někomu mohou dát hodně zabrat.

 

afirmace
Afirmace

Někteří to možná slyšíte poprvé slovo afirmace. Jedná se o tzv. svá přesvědčení, ujištění, potvrzení atd… Tady nás čeká těžký úkol, protože na začátku článku jsem vám psal, že musíme nechat minulost za sebou a odpustit všem těm, kteří nám nevěřili, nebo o nás pochybovali atd.. Jelikož nám nastavili posraný vzorce chování do naší hlavy, že nemáme na určité věci, nebo že nejsme krásní atd… Opět vás vyvedu trochu z omylu. Kdo udává co je krása? Každý jsme svým způsobem originál a na média kašlete. Pro ty je modní vždy po půl roce něco jiného 🙂 Takže znovu, kdo určuje co je krása?  Už vám to dochází. Jen my sami si tvoříme v hlavě bloky a to, že si myslíme, že nejsme dostatečně krásní. Takže ode dneška začněte každý den si říkat u zrcadla afirmace typu. Jsem krásný! Jsem energický! Jsem přitažlivý! Jsem charismatický! Dokážu to! Dokážu vše na co si vzpomenu! Budu úspěšný! atd… Ono vám do klína samo určitě nic nespadne, ale je důležité si uvědomit, že když tomu budete věřit, že když budete věřit sami sobě, tak se začnou dít věci. A to takové, že proto podvědomě, ale i vědomě začnete něco dělat.  Nenechte se nikým a ničím srážet, že na něco nemáte, protože láska, úspěch, štěstí začíná od sebe přijetí!!

Budu se na vás těšit v dalším pokračování o sebelásce……….

Milujte se, věřte si, dobývejte svět…..;-)

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)