Připravili tě rodiče na seznamování?

Chci se tě zeptat připravili tě rodiče na seznamování? Když už máš na jazyku odpověď ANO, tak jsi už na skvělé cestě, pro to ti následující řádky už nic neřeknou. Jakmile odpovíš NE měl by jsi číst dále a uvidíš že vím o čem píši a následně mluvím.

Jak nás rodiče formovali?

Za brouzdám hluboko do své minulosti a tvé minulosti. Kde si užíváš bezstarostného dětství, někde venku. Nejsi schopen zatím mluvit a jen vydáváš zvuky z úst, co napodobují řeč. V tak raném dětství je člověk přirozený a nemá problém se „bavit“, s dalšími dětmi vedle na pískovišti. Vzpomínám si, že v tomto období nebyl strach z odmítnutí ani strach, co si o mne budou myslet druzí. Jen tak si malé dítko seznamuje s druhýma, bez jakýchkoliv potíží.

S nástupem vnímání a lepší komunikační schopnosti, už neloudíme jen pazvuky, ale jsem schopni už mluvit a říkat smysluplné věty. V takovém věku si vzpomenu na to, kdy bylo seznamování s novými kamarády a kamarádkami zatím v pohodě, myslíš si to samé? Dětská léta byla sladká a bez starostí. Bez strachu z odmítnutí a myšlenek, kdo si co bude o mé osobě myslet. V tomto raném věku už začínám slýchávat od rodičů „Nebav se s cizími lidmi, mohou ti něco provést.“, nebo „Vyhýbej se cizím lidem, mohli by tě unést“ a podobné sračky.Připravili tě rodiče na seznamováníNástup byl už nevyhnutelný, první třída na základní škole. Člověk se těšil byl napnutý jako struna z nových dětí, lidí a zážitků. WAW, to byl první den, parádní člověk si našel nové kamarády a potkal stávající. Postupem času to bylo horší a horší s učiteli a rodiči. Začali nás formovat do obrazu svého. Lámali naši vůli tak, že jsme se jim pomalu podřizovali. Na škole nám říkávali: „neběhej, stůj rovně, nekřič, hlas se o slovo, nedělej bordel,…“ následně rodiče a hlavně strach z matčiny strany to vše podtrhlo dvojitou čarou, když říkala: „nebav se s cizíma, nenasedej do cizích aut, nedělej průšvihy ve škole, …“.Jakmile jsme si nedal říct, autorita ze strany rodičů nešla a nestačila pouze uplatnit slovně, tak to šlo po zlém, asi si každý dokáže představit své dětství.

Dítě se formovalo, až si vytvořil v podvědomí strach z trestu nebo aby se vyhnul zákazu. Tímto se vytvořil v podvědomí strach z oslovování, strach z komunikace s novým člověkem, strach dělat nové a nepoznané věci. Vše se zapisovalo do podvědomí.

Jak z toho ven? Jak se opět postavit tomuto strachu?

První v řadě je se odhodlat, nebo se dotknout nějakého dna, kde poznáme, že potřebujeme změnu. Narazili jsme na dno, kde s námi život zametal a chtěli jsme změnu Najdeme si knihu nebo články, které nám budou pomáhat a motivovat k úspěchu a odhodlání.

Jaké jsou vaše strachy? Čeho se bojíte? Bojíte se oslovit ženu na ulici, v klubu nebo někde jinde? Měl jsem to stejně měl jsem strach a nemohl jsem se rozhoupat.

Zde je několik rad jak bojovat:

 • Přečti si jak oslovovat, vzít si kontakt, jít na rande, mít tah na bránu, užít si vztah, …

 • Dej si časový horizont do kdy chceš zvládnout dotyčný bod. Například: do konce týdne se naučím a zbavím se strachu z nezávazné komunikace s lidmi; příští týden budu záměrně oslovovat dívky.

  Nezapomněl si dávat, jak krátkodobé, středně dlouhé a dlouhodobé cíle.

  • Dejme tomu v pondělí jdu do obchodu, budu mluvit s pokladní, se slečnou v obchodě,… Každý den jezdím autobusem/vlakem tak budu konverzovat tam.

  • Do měsíce budu mot se bavit a konverzovat s dívkami za bílého dne

  • Do konce roku budu souložit jedno za den/týden/měsíc

 

Takto si nastav a nezapomeň si udělat priority!

 • Výstupky z komfortní zóny a budu si svou komfortku rozšiřovat, každý den krůček po krůčku podniknu věci, které jsem kdysi dělal a nyní je nedělám a budu přidávat něco co jsem chtěl a zatím jsem si nesplnil.

 • Každé ráno budu mít rituál abych měl den, co nejlepší. Zařaď si do ranního rituálu něco co tě bude nabíjet energii a budeš se vzdělávat.

  • Vstanu o ½ hodiny dříve.

  • Budu snídat a vypiji dostatek vody pro dostatečnou hydrataci.

  • Protáhnu se a udělám stretching
  • Přečtu si něco co mne bude motivovat a řeknu si afirmace.

 • Připravili tě rodiče na seznamování

  Výstup z komfortní zóny, navléknuti v maskách a vystupování před Paládiem v Praze. Super zábava a hlavně zbavení se strachu

  Měj po ruce osobu, která ti pomůže, nebo zajdi si na seminář kde tě vše nakopne a rozproudí ti sílu, kterou jsi neměl.

Mne tyto rady dost pomohly a spoustu dalším i tobě pomohou. Pokud si nevíš rady podívej se zde na živý tréning, kde získáš sebevědomí, jak si udělat lepší ráno, výstup z komfortní zóny a spoustu dalšího.

Líbil se ti článek? Dej mu LIKE. Nenechávej si jej pro sebe, poděl se o něj s dalšími aby se mohli zbavit a debordelizovat hlavu.

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)