Jakým chybám se vyhnout po rozchodu?

Velká většina lidí se rozchodu nevyhnou. Platí to z velké části pro všechny i mne se rozchody nevyhnuly. Po konci dlouhodobém vztahu z pravidla přichází smutek, bolest a vnitřní zklamání. Vzchopit se po rozchodu nějaký část trvá, někomu pár dní, jinému několik týdnů. Čas pro vzpamatovávání se různí a jakým chybám ses vyhnout po rozchodu aby člověk byl daleko dříve v pohodě? Je dobré se těmto chybám vyhnout a vzpamatovat se daleko dříve.

Vím o čem píši a neprošel jsem si jedním rozchodem, ale několika a vím že délka vztahu má vliv. Čím delší a poklidný vztah jen s menšími rozepřemi tím je pak delší se s tím vyrovnat. Naopak čím horší vztah s hádkami a rozepřemi tím je člověk daleko dříve v pohodě. Je tady i další háček, čím více sis zvykl na partnerku v sebe horším vztahu provázen hádkami, leptajícími talíři nad hlavou, … tím pádem ti to bude i chybět.

Nyní se dostávám k tomu lepšímu a to jakým chybám se vyhnout po rozchodu:

Samota a nic nedělání

Nejhorší na všem po rozchodu je stáhnout se někde do samoty a ústraní od lidí. Sednout si před televizor a zapíjet rozchod alkoholem taky nic neřeší. Jestli se jedná o pár dní na rozdýchaní tak OK je to v pohodě. Aby se vše táhlo týden, druhý a pak měsíc či měsíce s tím se následně dostat do deprese. Toto opravdu dobrá volba není. Určitě po pár dnech se seber a jdi ven s kamarády, rodinou. Lide se kterými vyrazíš ven ti pomohou se dostat na nohy a zvládnout čas po rozchodu. Vím o čem mluvím chvíli jsem byl s kamarády a pak jsem plánoval čas a věnoval se svým koníčkům. Navíc jsem si vytyčil cíl ve sportu, že si chci zvednout kondici, neváhal jsem a makal. Dost mi cíl a plán pomohl.

Několik dní zpátky jsem viděl létat helikoptéru na nebi, říkal jsem si, že hledají nějakého uprchlíka, nebo podobně. Následující den jsem se bavil s trafikantkou, co se dělo. Dozvěděl jsem se, jak hledali minulý den mladistvou slečnu. Tušíš proč? Protože chtěl spáchat sebevraždu kvůli rozchodu. Poslala mamince SMS, pak si vzala pár prášků a zapila ji vodkou. Naštěstí ji našli a zachránili, Takové řešení není správné a nic neřeší, pokud tě to napadne, vyser se na to!

Jakým chybám se vyhnout po rozchodu

Vina expartnera

Všechnu vinu svalovat na ex to není správné. Za rozpad vztahu mohou oba dva. Jeden víc druhý méně. Není dobré házet všechnu špínu na druhého člověka ale je potřeba si uvědomit všechny chyby na obou stranách a poučit se z nich. Mohli začít na začátku špatným vytyčením mantinelů, nebo povolení rozhodnosti, či projevu velké náklonnosti. Těch chyb může být více a každý vztah je individuální. Najdi chyby, analyzuj a příště je nedělej.

Sex na jednu noc

Sex na jednu noc? Spousta lidí tak řeší tuto situaci aby nahradili ex. Každý den mít v posteli jinou, proč ne je to pěkná představa ale probouzet se pokaždé s jinou pro někoho to nemusí být nejlepší. Ačkoliv sex na jednu noc někomu bude vyhovovat, ale po nějakém čase přijde stav, že se člověk probouzí v jiné posteli a s někým jiným.

Nový vztah

Hned se vrhnout do nového vztahu? Hodně lidí tuto situaci novým partnerem řeší. Osobně bych spíše doporučil spíš sex na jednu noc a věnovat se svým snům a plánům pro lepší seberealizaci než nový vztah. Prvně z něj vystřízlivět, užít si svobody a následně jak se vše vyvine.

Jakým chybám se vyhnout po rozchodu

Návrat k ex

Když jednou něco skončilo, tak je konec. Podobně jak u film. Vždycky se natočí film a pak se někdo rozhodne, že se natočí pokračování. Ano uznám pár filmů s pokračováním bylo dobrých, ale většina už je hrůza a děs. Podobně je to i s návratem k ex, někdy si člověk uvědomí chyby a napraví je. Ve většině případů jsou plané sliby s nápravou a nikdy víc se to nestane. Zažil jsem návrat nechal jsem se přemluvit abychom vztah ještě zkusili. Po cca třech měsících vše nadobro skončilo. Oba jsme si uvědomili, že již pokračovat nemá cenu.

Kolik jsi zažil rozchodů? Jak jsi je přežil? Nech mi zprávu o tvém konci vztahu. Líbil se ti článek dej mu LIKE a sdílej s kamarády na sociálních cítích

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)