Jak se zlepšovat v konverzaci

Před začátkem cesty je potřeba se rozhodnout, jít nebo zůstat stát. Nevyjímaje i v konverzacích. Na počátku jsem si říkal, že nedokáži bavit se s holkami i to jak se budu zlepšovat v konverzaci s nimi. Postupem času jsem zjišťoval a dostával do podvědomí, co na tom je těžkého? Přece nic. Na úplném začátku mi hlava říkala: je to složité, co si budou myslet ostatní, přece se chceš zavděčit všem, nechceš nikoho naštvat a nedostat se do problémů a tak dále. Pletu se nebo ne? Je to tvůj případ? Tak čti dál a zjistíš, jak se zlepšovat v konverzacích. Dám ti typy jak být lepší a lepší, ale nezapomeň číst tyto řádky a zkoušet vše v praxi není to samé.

Trénink bez záměru

Nejskvělejší je trénovat na holkách, které tě nikdy nepřitahovali a nevidíš je ve spodním prádle nebo v posteli. Na kom dalším se lze trénovat? Na rodině, na přítelkyních kamarádů a dalších lidech přes známé. Tím odbouráš strach z toho, že by jsi někoho balil nebo sváděl a zaměříš se hlavně na zábavnou konverzaci. Tak budeš trénovat nezávaznou konverzaci a zaměříš se na networking. Vybuduješ si sít lidí, kteří znají další lidi. Takto si rozšíříš své působení a okruh přátel či známých se kterými se dostaneš na další místa a zažiješ něco nového. Budeš mít zážitky a můžeš je sdílet dál a mít témata o kterých lze se bavit. Tady je pár rad:

Jak se zlepšovat v konverzaci

  • Úspěch patří připraveným na nepřipravené

Ale jak se připravit na něco o čem nemám ani páru? Jde se připravit jak na zkoušky, prezentaci, pohovor a věci o kterých vím. Jak se připravit na věci o kterých nevím a není možné se na ně připravit? Konverzace, témata o kterých nevím nebo jednání bez přípravy je improvizace.

Co je důležité v improvizaci? Pozornost, originalita, spolupráce, humor, vyprávění příběhů

Věnuj pozornost tomu, co se vypráví a všemu kolem, hlavně si nehraj s telefonem ten ti zabije pozornost hned a vyhýbej se věcem, které ti pozornost kradou, třeba televize ve které sleduješ své oblíbené věci. Dobré je být originální a vymýšlet něco nového. Dobrá je spolupráce na daná témata. Jsou kluby a soutěže které se zabývají dlouhými konverzacemi. Google ti vždy něco najde. Nebát se požívat humor a naučit se vyprávět příběhy, stačí si číst zábavné knihy a příběhy nejen potichu ale i třeba nahlas aby se člověk slyšela a mozek mohl dobře koordinovat svaly v i kolem úst. Dosáhneš lepších vyjadřovacích schopností.

 • Experimentovat

Víš jak ses naučil mluvit jak jsi byl malý? Jednoduše experimentováním a zkoušením co je nejlepší. Za dobře vyslovené slovo jsi dostal od rodičů úsměv nebo odměnu. Za špatně vyslovené slova jsi nedostal nic a tak ses naučil mluvit postupem času. Tím pádem chce se to vrátit zpět a experimentovat i na dále.

 • Vzor

U improvizace je dobré mít trenéra nebo trenéry je spousta klubů, které se tímto zabývají a lze trénovat na jevišti s publikem i bez něj. Vzor/y jsou dobří v tom že se od něj učíš a když se ti část líbí od jednoho a druhé od druhého vytvoříš si průměr obou a hned jsi originálem.

 • Nebát se chyb

Styl učení se dovedností je založen na pokusu, který vyjde nebo skončí chybou. Tím pádem se neboj chybovat a hlavně mluv. Není to jak před tisícem let, kde chyba znamenala smrt. Jediné co dostaneš na oplátku je grimasa nebo ti na to někdo něco řekne a záleží jen na tobě jak přijmeš zpětnou vazbu(OK příště použiji něco jiného. VS. OK řekl jsem co jsem měl na srdci, dotyčný není na stejné vlně).

 • Hraj si

Budu citovat slova J.A. Komenského: Škola horu. Chce si to hrát, pokud si člověk nehraje tak pak se nudí. Aby improvizace byla zábavná je skvělé aby si člověk to vzal formou hry a bavil se.

  • Překážky při improvizaci:

 • Stereotyp

Stereotyp je největší zhoubou celé improvizace. Nabourej svůj stereotyp v komunikaci a prostě zkoušej!

 • Strach

Neboj se a jdi do toho. Vše bude nové, ale jak se do toho dostaneš a přejmeš improvizaci za své.

 • Cenzura

Na začátku bude ti hlava cenzurovat věci, slova, které jsi neříkal. Proč? Protože jsou to zaběhlé věci, které ses naučil dřív a postupem času a tréninku se zbavíš cenzury.

Jak se zlepšovat v konverzaci

Lze se zlepšovat v konverzaci? ANO nebo NE? Jde se zlepšovat a hlavně trénovat.

Líbil se ti článek jak se zlepšovat v konverzaci? Ano dej mu LIKE a sdílej ho s ostatními aby se mohli zlepšovat a ty s nimi.

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)