Co zabijí Alfa samce v muži.

Víš jaké prostředí, to co čteš, co sleduješ v televizi, s kým se stýkáš, ovlivňuje tebe a Alfa samce v nitru muže? Zamyslel ses nad tím někdy? Podíval ses na minulost? Podnikl jsem kroky a našel počátek, kdy vše začalo. Nyní se chci s tebou o to podělit. Věřím, že se najdeš alespoň v jednom bodu. Znáš vlastnosti alfa samce této doby? ečti si je zde.Alfa samce

První na co si vzpomínám, je mé začínající vzdělávání na základní škole, kde jsem byl nucen ze strany matky, abych se vzdělával a byl neustále kontrolován. Člověk dostane odpor, nemyslíš? Otec v té době začal chodit do hospůdek, brával mě s sebou, abych se nějak zabavil. Poblíž byli i kluci, tak jsem s nimi blbnul.

Postupem času otec inklinoval více k půl litru piva a plné štamprli. Jak ubíhal čas, nelíbilo se mi to a měl jsem připomínky. Nepomohlo to a byl agresivnější a nedalo se s ním mluvit. Proto nebyl Alfa samcem, od kterého bych se měl učit. Kolem mých 15 let jsem řekl dost, od takového člověka si brát příklad nebudu! Má pozornost přešla na mamku, babičku a dědu, ale děda byl na tom podobně jako otec. Nešlo si brát příklad z někoho, o kom jsem věděl, že se mu nechci podobat. Tak jsem začal přebírat návyky od žen. Jediné co mě zachránilo, bylo to, že jsem mohl hrát akční počítačové hry. Uplynulo pár let a já měl první dlouholetou přítelkyni. Na krku maturita, přijímačky na VŠ a tři ženské. Jediný chlap pod jednou střechou spolu s matkou, babičkou a přítelkyní. To člověka změní, když neměl podporu od otce, který by ho něčemu naučil. Byli kamarádi, co drželi mou osobu a formovali ji, ale nebylo to to pravé. První věc, která formuje člověka, je vzor a přebírání dobrých, či špatných návyků.

Když si vzpomenu na další věc, které byly nejhorší, kde mi cpali ideály muže, jak má vypadat, co má dělat, jak se má chovat, byla média a Hollywoodské filmy. Upřímně, ruku na srdce, kolik hodin trávíte pasivní zábavou? Budu upřímný, já jsem trávil každou minutu u televize a u PC. Filmy, kde se ukazuje, že vše je snadné a stačí trochu bojovat. Věřil jsem tomu a teď vím, že je to úplná hovadina! To člověku zamotá hlavu. Před cca dvěma lety nastala změna, kdy jsem u televize trávil s každým dnem méně a méně času. Nyní u televize prosedím tak tři filmy za měsíc, ale hlavně si ji zapnu proto, že mám videa, kde předcvičuje trenér. Přestal jsem číst bulvár, věci, kde se mluví o hovadinách a stupidních reality show. Začal jsem číst věci, co mě posouvají kupředu. Zkus to taky a uvidíš, jak se pozvolna budeš měnit ty a tvé myšlenky. Druhou věcí je masírování mozkových buněk médii, bulvárem a ideály.

To, co jíš a jak sportuješ, tě formuje. Když jsem byl na základní škole, jezdil jsem na kole, byl venku, stavěl bunkry a jedl jsem zdravěji. Byl jsem fit, měl jsem lepší inteligenci. Postupem času, na střední jsem přestal sportovat, měl špatné návyky a šlo to se mnou z kopce. Třetí příčinou je, jak se cítíš, tak i vypadáš. Bez sportu a vhodné stravy nemáš energii.

Stres je jeden z největších zabijáků celého organismu a Alfa samce vůbec. Nadměrné zatížení stresem, jak po fyzické tak i duševní stránce jedince vyvolává úzkosti a depresi. Toto může mít za následky poškození, vyvolání onemocnění a v krajním případě smrt. Byl jsem jednu dobu pod velkým tlakem svých cílů a pracovního nasazení, kde jsem chtěl vše stihnout. Jednoho dne jsem pocítil, jak mé tělo řeklo „stop“. Jednoduché zavázaní tkaniček, mi zablokovalo celá záda a nebyl jsem schopen žádného pohybu. To byl ten den, kdy jsem ochutnal následky stresu. Měl jsem čas se zamyslet a přeorganizovat věci tak, abych se tomu vyhnul. Jsi taky pod tlakem? Zkus se zamyslet nad tím, jestli to nechce změnu? Následky tě mohou vyřadit na nějakou dobu! Mysli na to. Věnování se nedůležitým věcem a odkládání toho, co tě posouvá je zlé. Začni prvně důležitými věcmi, a pak zjistíš, že budeš mít i čas na méně důležité činnosti, jako je internet.

Spánek je jedna z důležitých potřeb člověka. Ve spánku a odpočinku tvé tělo regeneruje a připravuje se na řešení úkolů druhého dne. Když nemáš kvalitní spánek a nedopřeješ si relaxace, dochází ke špatné regeneraci. Jak v mozku při ukládání informací tak i ve svalech, které potřebují nabrat síly. Pozoruji to u sebe, nedostatek spánku ve mně vyvolává agresivitu, podrážděnost, v lepším případě pociťuji, že nejsem schopen komunikovat a normálně myslet. Fyzická síla, zdatnost a výkon jsou chabé. Nejsem schopen překonat stejnou fyzickou zátěž, jak den před tím. Jak odpočíváš? Jaké následky na sobě pociťuješ? Nechtělo by to změnit? Zjisti, jaké aktivity bys mohl vynechat a zvýšil dobu spánku.

Jak se stravuješ. Jak sportuješ. Jak v noci spíš a hlavně stres vyvolává přibírání na váze. Ne svaloviny, ale tukových buněk! Nastalo období, kdy jsem jen kynul a kynul. Zlom nastal v době, kdy jsem nemohl už zapnout kalhoty. Vidíš to stejně? Kde atraktivita jde dolů, sebevědomí, fyzická i duševní síla. Je to to, co Alfu zabíjí.

Všechny tyto věci mají vliv na hormony a hormonální dysfunkci. Co to znamená? Snížená hladina testosteronu a růstového hormonu RH a špatná hladina hormonu kortizolu, leptinu, zvýšení hormonu estrogenu. Po hormonální stránce se mění na zženštilého chlapce, bez charizmatu pravého Alfa samce. Vše má za následek ubývání a změnu hormonu v těle v negativním smyslu. Změň život, dopřej tělu vyvážený poměr hormonů!

Alfa samce

Důležité hormony, které hrají nedílnou součást našeho života:

Testosteron – Ze společenského hlediska je spojován s dominancí, libidem a agresivitou. Znamením vyšší hladiny testosteronu je také lepší prostorová orientace.

Růstový hormon RH – K typickým projevům nedostatku růstového hormonu patří změny tělesného složení. Ubývá svalové hmoty a síly a zvyšuje se podíl tukové tkáně v organismu. Tuk se ukládá zejména na břiše a v okolí vnitřních orgánů.

Kortizol – Zvyšuje celkovou pohotovost organismu při zátěžových situacích jako je stres, infekční choroby, velká tělesná zátěž, dlouhodobé hladovění.

Leptin – Plní v organismu početné funkce. Jeho hlavním úkolem je adaptace organismu na hladovění, omezuje příjem potravy a zvyšuje energetický výdej, signalizuje množství tuku v organismu a nutriční zásoby. Hraje úlohu v reprodukci.

Estrogen – Primárně představují ženské pohlavní hormony, ale v malé míře se vyskytují i v těle muže. Při zvýšené hladině tohoto hormonu u muže vyvolává přemíru emocí, emočních výkyvů a nálad.

Dnes jsem ti ukázal, co alfa samce zabíjí. V jednom z příštích článku nastíním, jak by ses mohl stát Alfa samcem.

Líbil se ti článek? Dej Like, nebo sdílej s kamarády, aby si udělali obrázek, co zabíjí Alfa samce. Napiš mi komentář, jestli se mnou souhlasíš, nebo nikoli.

Podobné články

Zanech zde svoji stopu... přidej komentář! :-)